Okunma

Instagram, yorumlarda değişikliğe gidiyor!


15 Ağustos 2017 Salı 23:30
Instagram, yorumlarda değişikliğe gidiyor!

700 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, oldukça yükselen büyüme ivmesini devam ettirmek ve kullanıcılara daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunabilmek için farklı her geçen gün farklı bir yenilik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Kullanıcıların canlı yayınlara arkadaşlarını davet edebilmesine imkan tanıyacak olan çoklu canlı yayın desteği için hazırlıklarına devam eden Instagram, yorum sisteminde kullanıcıları sevindiren bir değişikliğe gitti.

Instagram, Facebook ile aynı yöntemi kullanacak!

Instagram’da herhangi bir yorumu cevaplamak için Yanıtla butonuna tıklandığında, yorum sahibinin kullanıcı adı otomatik olarak ekleniyor ve bu sayede kullanıcı yorumuna cevap geldiği konusunda bilgilendiriliyor.

17-08/16/instagram-yorum.jpg

Kullanıcıları bu durumun oluşturduğu yorum karmaşasından kurtarmak isteyen Instagram, tıpkı Facebook’ta olduğu gibi yorumlara verilen cevapları bir grup altında toplayacak.

Bu sayede özellikle yüksek takipçi sayısına sahip olan hesaplarda kullanıcılara verilen yanıtların ve yorumlar aracılığıyla yapılan tartışmaların rahatlıkla görüntülenmesi hedefleniyor.

Yorum alanında yapılan bu değişikliğin önümüzdeki haftalarda iOS ve Android kullanıcıları ile buluşacağı açıklandı.

:: Instagram’ın yorum alanında yaptığı bu değişiklik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “Instagram, yorumlarda değişikliğe gidiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    instagram ve twitter kadar saçma sosyal medya yok.. instagram bilgisayarda açınca kısıtlı özellik veriyor profili gizli yapamıyorsun gizliyide açamıyorsun. twitter ise ayrı salak, hesabım durdukyere silinmiş yeni hesap açıcam onay kodu 10 saat sonra geldi ama 10 dakikada girmeyi istiyor..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Her haber mashable'dan çalıntı galiba.

Yorum yazın

Geri bildirim