Okunma

Instagram yorumları nefes alacak!


09 Kasım 2017 Perşembe 03:30
Instagram yorumları nefes alacak!

800 milyon kullanıcı barajını geçmeyi başaran Instagram, bu başarısını kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerle kutlamaya karar vermiş gibi görünüyor. Bu özelliklerden en önemlisi ise yorum moderasyonu konusunda yapılan yenilikler.

Instagram yorumlarında yeni dönem!

Özellikle kalabalık takipçi kitlesine sahip hesapların yaşadığı yorum problemlerini çözmeyi hedefleyen Instagram, güncelleme ile birlikte artık fotoğraflarınızın altına kimlerin yorum yapabileceğini seçebilmenize olanak tanıyacak.

Bu özellikte iki farklı seçenek yer alıyor ve isterseniz yalnızca sizin de takip ettiğiniz kişiler tarafından yorum yapılabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Diğer seçenek ise yalnızca sizi takip eden kişilerin gönderilerinize yorum yapabilmesi. Tabii ki herkes tarafından yorum yapılabilme seçeneği de hala mevcut durumda.

instagram

Uygulamaya eklenen bir diğer özellik ise son dönemde artan “Canlı yayında kendine zarar verme.” durumlarının önüne geçebilmeyi hedefliyor. Bu özellik sayesinde böyle bir canlı yayın ile karşılaştığınızda anonim bir şekilde yayın yapan kişinin psikolojik desteğe olduğunu yetkililere iletebiliyorsunuz.

Bu seçeneği aktif ettiğinizde canlı yayını yapan kişinin ekranında yardım alabileceği kuruluşların telefon numaraları, yardım önerileri ya da yardım çağırabilmesi için birilerine mesaj atabilmesi gibi seçenekler belirecek.

:: Instagram’ın güncellemesini nasıl buldunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram yorumları nefes alacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram yorumları nefes alacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram yorumları nefes alacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "