Instagram’a büyük yenilik yolda!


2017-09-06 18:00:00
Instagram’a büyük yenilik yolda!

Facebook, Instagram uygulaması için canlı yayınlarda insanların birbirlerini yayına ekleyebilme ve bölünmüş ekranda birlikte canlı yayın yapabilme özelliğini test aşamasına aldığını bildirdi.

Çoklu canlı yayın dönemi!

Yeni özellikle birlikte az önce de belirttiğimiz gibi canlı yayın yapmaya başladığınızda, bir arkadaşınızı yayınınıza davet edebileceksiniz. Eğer karşı taraf bu daveti kabul ederse, direkt olarak canlı yayınınız ikiye bölünecek ve aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi birlikte canlı yayın yapabileceksiniz.

17-08/08/instagram-video-canli-yayin-iki-kisi-sdn-shiftdelete.png

Bu güncellemenin Instagram’a eklenmesi ise beklenen bir durumdu çünkü Facebook, geride bıraktığımız Mayıs ayı içerisinde benzer bir özelliği Facebook Live yani Facebook canlı yayınlarına dahil etmişti.

Son dönemde uygulamaların birbirlerinden özellik çalması ise oldukça alışılagelmiş bir durum oldu ve Snapchat’te Facebook’un bu video paylaşım özelliğini geçtiğimiz hafta kopyaladığını gördük.

Instagram’a ise çoklu video yayın desteğinin ne zaman geleceği henüz belli değil. Oldukça kısıtlı kişilerin dahil edildiği beta aşaması bir süre daha devam edecek ve önümüzdeki aylar içerisinde Instagram bu özelliğe kavuşmuş olacak gibi görünüyor.

:: Instagram’ın yeni özelliğini nasıl buldunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Instagram’a büyük yenilik yolda!” üzerine 6 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Vallah kız çok seks görünüyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

   kız güzelmiş ismi?

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Yenilik degill la ozellik. Kelimeleri dogru secelim.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   yenilikçi değil ama var olan bir özeliği başka uygulamalardan araklamış. hırsız iş başında. bunlara düzenleme gelmesi lazım artık sanal ortam diye herkes birbirinden çalıyor özelliği.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bu kızın adını bilen varmi

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Ne Kadar Güzel Ne Kadar Güzel Yeni Şebeklikler Yolda

  Yorum yazın