Okunma

Instagram’a Video Desteği Gelebilir


18 Haziran 2013 Salı 05:00
Instagram’a Video Desteği Gelebilir

Facebook, geçtiğimizi yıl satın aldığı popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram‘ın kullanım alanını genişletmeyi planlıyor. TechCrunch sitesinin haberine göre şirket, 20 Haziran tarihinde gerçekleşecek etkinlikte Instagram‘a video desteğini duyuracak.

Facebook, basın davetiyeleri ile etkinliğe katılım çağrısında bulunuyor.

Facebook‘un planları hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağın paylaşımlarına dayandırılan haberde, yeni özelliğin Twitter‘ın Vine uygulamasına benzerlik göstereceği belirtiliyor. Vine uygulamasında paylaşılan videoların uzunluğu 6 saniye ile sınırlandırılırken, Instagram videolarında bu sürenin 5 ila 10 saniye arasında olacağı da gelen bilgiler arasında.

Twitter‘ın Vine ile büyük bir başarı yakalamasının ve uygulamanın hızla gelişmesinin Facebook‘u bu yeniliğe zorladığının altı çizilirken, rekabetin kullanıcıları Vine‘a alternatif bir seçeneğe kavuşturması bakımından olumlu olduğu yorumları yapılıyor.

:: Kısa video paylaşımı ilginizi çekiyor mu?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram’a Video Desteği Gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a Video Desteği Gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a Video Desteği Gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "