Okunma

Instagram’da Video Reklam Dönemi


31 Ekim 2014 Cuma 07:20
Instagram’da Video Reklam Dönemi

Facebook‘un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Instagram, yavaş yavaş reklam yayınlarını yoğunlaştırıyor. Son olarak Instagram‘da, bugün itibariyle video reklamların dönemi de başladı.

15 saniye uzunluğundaki video reklamlar, ilk etapta kullanıcıların resimleri görüntüledikleri ana sayfada belirli sayıda resimlerin arasına sponsor olarak eklenecek.

Instagram‘daki video reklamları, ilk olarak Disney ve Cartoon Network gibi bilinen şirketlerin yanı sıra Lancome, Activision ve Banana Republic gibi büyük şirketler deneme amaçlı yayınlayacak. İlerleyen dönemde ise reklam alımları tüm kullanıcılar için aktif olacak.

Instagram‘ın kullanıcılanın kullanım şeklini bozmayacak ve aynı zamanda kullanıcının reklamları izlemesini sağlayacak özel bir strateji üzerinde, uzun zamandır çalıştığı bilinmesine rağmen, tam olarak video reklamların nerelerde görüneceği şimdilik kesin olarak bilinmiyor.

Az sayıda reklam ile kullanıcı kaybını önlemek isteyen Instagram‘ın reklam alma konusunda da belli kotalara sahip olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Instagram‘da yayınlanacak reklamlarda katı kuralların da uygulanmasının yanı sıra doğru hedef kitleler için yayınlanacak reklamlar ile kullanıcılara güvenli ve görmek isteyecekleri reklamlar gösterileceği de belirtiliyor. 

Tabi mobil tarafta video reklam yayınlamak kota durumlarını nasıl etkileyecek merakla bekliyoruz.

:: Instagram’daki video reklamlar sizleri rahatsız eder mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Instagram’da Video Reklam Dönemi”

  1. suisuisui dedi ki:
  2. SDN Okuru dedi ki:

    sacmalik yapmasinlar yetmiyormu paralar

  3. SDN Okuru dedi ki:

    uygulamayı güncellemem olur biter.

" Instagram’da Video Reklam Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’da Video Reklam Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’da Video Reklam Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "