Okunma

Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı


19 Eylül 2019 Perşembe 09:15
Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı

Geçtiğimiz günlerde küresel çapta birçok ünlü sosyal medyadaki zayıflama ürünlerinin reklamları konusunda bir tartışma yaşamıştı. Ardından bu tartışmaların net bir şekilde sonu gelmese de Instagram yeni bir karar aldı. Platform bundan sonra 18 yaş altı kullanıcılar için Instagram zayıflama ürünü reklamlarını kısıtlayacak.

Instagram zayıflama ürünü reklamlarını kısıtlayacak

Geçtiğimiz günlerde birçok tartışmanın odak noktası olan kilo verme ürünlerinin reklamları hala tartışmaları sürdürürken, Instagram‘dan resmi bir karar geldi. Platform, 18 yaşın altındaki kişilerin, tartışmalı bir influencer pazarlaması hedefi olmaması için kilo verme ürünlerini yada estetik ameliyat türlerini tanıtan yayınları görmelerini engelleyecek.

Yeni düzenleme ile bazı durumlarda gönderiler bile kaldırılabilecek. Bir gönderi belirli diyet veya kilo verme ürünleriyle ilgili mucizevi bir iddiada bulunuyorsa ve bir indirim kodu gibi ticari bir teklifle bağlantılıysa tümüyle gönderi kaldırılacak. Bu gönderilerin kaldırılması ile beraber gençlerin bu tarz zararlı, fayda sağlamayan ve sağlıksız ürünler kullanmak istemesi engellenecek.

Platformun reklam politikaları aslında şimdiye kadar yayınlanan bu tarz ürünlere izin vermiyor olsa da yeni politika çok daha sıkı kontrol altında olacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yeni politikanın kısa süre içerisinde Instagram için gelmesiyle beraber hemen ardından Facebook’ta da geçerli olacak.

Böylece özellikle gençlerin özendirildiği sağlıksız ve faydasız ilaçların tüketimi azalacak ve kişiler bu ilaçlara kendilerini daha az zorunda hissedecekler. Yayın politikalarındaki değişikliği de kısa süre içerisinde sosyal medya hesaplarımızda göreceğiz. En çok merak edilen konu ise ünlülerin bu alanda reklam almaya devam edip etmeyeceği.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Önce dolandırıcıların reklamlarını kapatsınlar. Sanatsal gönderiler sansürleniyor ama alenen sahtecilik ve dolandırıcılık suçunu övüyorlar.

  2. Anonim dedi ki:

    instagram bütün reklamların kısıtlasın gerçekten sağlığağ zararlı bütün reklamları

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    modaskyda kısıtlama yok

" Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’dan önemli reklam kısıtlaması adımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "