Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilir


19 Mart 2021 Cuma 08:30
ABONE OL
Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilir

Günümüz modern yaşam koşullarında dijital dünyanın hızla gelişmesi; TV, bilgisayar oyunları ve internetin gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeği ile yaşarken; çoğu zaman çocuklar da bu durumdan etkileniyor.

Instagram‘ın en üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, birçok çocuğun Facebook’un sahip olduğu Instagram’ı kullanmak istediğini bildiğini; ancak şimdilik ayrıntılı bir plan olmadığını söyledi.

Instagram 13 yaş altındaki çocuklara özel sürüm üzerinde çalışıyor

2017 yılında Facebook, 6-12 yaş arası çocuklar için sohbet platformu Messenger’ın “Kids” sürümünü duyurdu. Çocuk sağlığı savunucuları, bu platformu çocuklar için zararlı; olduğu için eleştirdi ve CEO Mark Zuckerberg‘i bu uygulamadan vazgeçmeye çağırdı.

Daha sonra 2019’da Messenger Kids’teki bir hata, çocukların yabancılarla gruplara katılmasına izin vererek binlerce çocuğu; tanımadığı kullanıcılarla sohbet grubuna dahil etti. Facebook, az sayıda kullanıcıyı etkilediğini söylediği bu hatayı kapattı.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/instagramin-cocuk-versiyonu-gelebilir-2.jpg

Instagram Kids mi geliyor ?

Adam Mosseri, verdiği bir röportajda ” Instagram’ın mevcut politikası, 13 yaşın altındaki çocukları platformdan uzaklaştırıyor. Ancak çözümün bir parçası, gençler veya çocuklar için ebeveynlerin şeffaflığa veya kontrole sahip olduğu bir Instagram sürümü oluşturmaktır” dedi.

Facebook sözcüsü Joe Osborne, The Verge’e gönderdiği bir e-postada; “Çocuklar giderek artan bir şekilde ebeveynlerine; arkadaşlarını takip etmelerine yardımcı olacak uygulamalara katılıp katılamayacaklarını soruyor” dedi. “Şu anda ebeveynler için pek fazla seçenek yok. Bu nedenle, Messenger Kids‘te yaptığımız gibi; ebeveynler tarafından yönetilen, çocuklara uygun ek ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Çocukların arkadaşlarına ayak uydurmasına; yeni hobileri ve ilgi alanlarını keşfetmesine ve daha fazlasını keşfetmesine yardımcı olmak için Instagram’a ebeveyn kontrollü bir deneyim getirmeyi araştırıyoruz.” dedi.

Instagram, bu haftanın başlarında platformun en genç kullanıcıları için; güvenli hale getirme çalışmalarını açıklayan bir blog yazısı yayınladı. Ancak 13 yaşın altındaki çocuklar için yeni bir sürümden bahsetmedi.

Çevrimiçi ürünleri 13 yaşın altındaki çocukları hedeflemek, yalnızca gizlilikle ilgili endişeleri değil, aynı zamanda yasal sorunları da beraberinde getiriyor.

Federal Ticaret Komisyonu, Eylül 2019’da, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası’nı (COPPA) ihlal eden, YouTube’a 170 milyon dolar para cezası kesti. Ayrıca Komisyon TikTok’a da, Şubat 2019’da COPPA’yı ihlal ettiği için 5,7 milyon dolar para cezası verdi.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
kozmonot02
kozmonot02
30 gün önce

boş bir özellik olur hangi çocuk kullanır

" Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’ın çocuklara özel “Kids” paketi gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!