Okunma

Intel 2012’de Geçilir mi?


29 Eylül 2009 Salı 13:05
Intel 2012’de Geçilir mi?

Information Network adlı araştırma şirketinden analist Robert Castellano, ARM’nin 2012 yılına gelindiğinde dizüstü bilgisayar pazarında Intel’i geride bırakacağını iddia etti. Dizüstü bilgisayarların geleceğinin küçük boyutlara sahip ARM tabanlı cihazlarda olduğunu söyleyen Castellano “smartbook” adı verilen bu sınıftaki ürünlerin 2009 yılında çok başarılı olmadığını fakat önümüzdeki yıllarda istikrarlı bir şekilde artacağını düşündüğünü belirtti.

Castellano’nun bu iddiasını destekleyen bazı durumlar yok değil. Örneğin 3G destekli smartbook’ların hem düşük fiyatlı, hem de taşınabilir olması netbook’lara nazaran bazı durumlarda daha fazla ilgi çekmesini sağlıyor. Ancak yine de bu tahminlerin gerçekleşmesi için çok büyük engeller var. 2009 yılı sonuna kadar  1,4 milyon adet ARM tabanlı smartbook ürünün piyasada olacağı tahmin ediliyor. Intel tabanlı dizüstü ürünlerin sayısının 52,9 milyon adet olduğu düşünülecek olursa, Castellano’nun iddiasının gerçek olmasının çok zor olduğunu rahatça söylemek mümkün.

:: ARM sizce Intel’i geçebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel 2012’de Geçilir mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gecemez ARM kim ? İntel adı yetiyor aynı şey AMD içinde gecerli

" Intel 2012’de Geçilir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel 2012’de Geçilir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel 2012’de Geçilir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "