Okunma

Intel’den 22 Nanometre Sesleri


02 Şubat 2009 Pazartesi 11:15
Intel’den 22 Nanometre Sesleri

Silikon devi Intel, şu sıralarda kullandığı 45 nanometre işlemcileri daha da ileti götürecek sistemlerin üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şu sıralarda 32 nanometre konusunda çalışmaların sürdüren ve önümüzdeki sene yeni işlemcilerini bu üretim sürecinden çıkartacak olan Intel, bir sonraki adıma hazırlanıyor.

Tik Tak Devam

Intel‘in tik tak gidişi her iki yılda bir yeni bir mimari ve yine her iki yılda bir yeni işlem sürecinden çıkan ürünleri sunuyor. Dolayısıyla her yıl Intel‘de ya üretim sürecini yeniliyor ya da yeni bir mimariyle çıkageliyor. Bu yılın sonunda 32 nanometreye geçecek olan Intel, iki yıl sonrasına yani 2011’e, şimdiden hazır gibi görünüyor.

:: Nanometre hesabı ne zaman bitecek?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den 22 Nanometre Sesleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den 22 Nanometre Sesleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den 22 Nanometre Sesleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "