Okunma

Intel Atom 2 GHz Hızında


11 Nisan 2009 Cumartesi 13:44
Intel Atom 2 GHz Hızında

Intel Atom işlemci ailesini iki yeni ürün ile genişletiyor. Z550, 2 GHz hızında, Hyperthreading teknolojisine sahip olan ve 2,4 Watt’lık bir güç tüketimi olan bir işlemci. Z515 buna karşın 1,2 GHz çalışma frekansında olan ve Intel Burst Performance teknolojisi ile ilgi çeken bir işlemci. Intel Burst Performance teknolojisi işlemcinin çalışma frekansını arttıran bir teknoloji. Z515, bu sayede 1,2 GHz’in üstüne çıkabiliyor.

 

Intel, geliştiriciler forumunda iki yeni Atom işlemcisinin duyurusunu yaptı.

Her iki işlemci maksimum 2 Gbyte’lık 533 MHz DDR2 bellekleri destekleyen US15 adlı yonga seti ile çalıştırılabilecek. Z550 daha yüksek bir çalışma frekansı değeri ile bir önceki nesil ile kıyasla (1,86 GHZ Z540) aynı güç değerlerine sahip olacak. Bu birçok kullanıcı için oldukça büyük bir avantaj.

Z515, çalışma frekansını arttıran teknolojisi sayesinde 1,4 Watt’lık bir güç çekiyor. Bu işlemci 800 MHz’e indiğinde 0,65 Watt’lık bir güç çekmesi ile fark yaratıyor.

:: Atom, Notebook işlemcilerinin yerini de alabilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Atom 2 GHz Hızında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Atom 2 GHz Hızında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Atom 2 GHz Hızında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "