Okunma

Intel, Beklentileri Düşürdü!


13 Aralık 2011 Salı 06:58
Intel, Beklentileri Düşürdü!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de işlemci pazarının büyük kısmını elinde tutan Intel, son çeyreğe ait gelir beklentisi konusunda değişikliğe gitti.

Daha önce 14,7 milyar dolar olarak tahmin edilen miktar 13,7 milyar dolar şeklinde güncellenirken, kar marjı da tıpkı gelirlerde olduğu gibi düşerek %65‘den %64,5 olarak açıklandı.

Yatırımcılarıyla sıkı bir ilişki içerisinde olan firma, intc.com adresinden olan biteni şeffaf bir şekilde paylaşıyor. Beklentilerin düşmesinin sebebi olarak, uzak doğuda meydana gelen doğal afetler nedeniyle geciken siparişler gösterildi.

Kişisel ve kurumsal bilgisayarların vazgeçilmez parçası olan sabit disklerin, tedarik edilememesi ve olan ürünlerin fiyatlarının yükselmesi işlemci satışlarını da doğrudan etkiliyor.

Beklentileri bir puan düşürmüş olsalar da, açıklanan rakamlarla başarılı finansal sonuçlar ortaya koyan firma her şeye rağmen 2012‘nin ilk çeyreğinde bu düşüşü telafi edeceklerini de belirtiyor.

:: Uzak doğuya olan bağımlılığı siz de tehlikeli görüyor musunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel, Beklentileri Düşürdü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    disk yoksa sistemde ***** ***** bile pc satamıyoruz hiç olmasın 150tl fark ediyor aciliyetin yoksa şimdi alma diyorum arkadaşlara..

" Intel, Beklentileri Düşürdü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, Beklentileri Düşürdü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, Beklentileri Düşürdü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "