Okunma

Intel 2008’de Büyüdü, Peki ya AMD?


03 Nisan 2009 Cuma 07:42
Intel 2008’de Büyüdü, Peki ya AMD?

Bilişim teknolojileri konusunda pazar araştırmaları yapan iSuppli, Intel’in 2008 yılını %81,8 pazar payıyla kapadığını gösteriyor. Bu pazar payı artışı, genel olarak Atom işlemcilerin satışlarının artması ve netbook pazarının (belki de tahminlerin ötesinde) inanılmaz bir ölçüde büyümüş olmasına bağlanıyor. Tabii Intel üst seviye masaüstü bilgisayar işlemcilerinde ve sunucu tarafında da bir ilerleme kaydetmiş durumda.

AMD Nereye Gidiyor?

AMD’nin fabrikaları bir şirkete devredip sadece kendi işine yoğunlaşma stratejisi olumlu olarak değerlendirilirken, 2008 yılını %10,6 pazar payıyla kapaması ciddi meselelere işaret ediyor. AMD, ancak bu sene, başarılı olarak değerlendirilen Phenom II işlemci serisiyle ve 45 nanometreyle gelen üretim masraflarının kısılmasıyla pazar payını artırabilir. tabii AMD’nin olmadığı netbook ürün gamında, dizüstü bilgisayarlarda olacağı gibi beklenen büyüme, AMD’yi ileriki dönemlerde daha da fazla kârdan edebilir.

:: AMD, netbook ve dizüstü bilgisayarlarda ne zaman kendisini toparlayacak?

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel 2008’de Büyüdü, Peki ya AMD? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel 2008’de Büyüdü, Peki ya AMD? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel 2008’de Büyüdü, Peki ya AMD? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "