Okunma

Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son!


03 Ekim 2011 Pazartesi 10:28
Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son!

Intel’in dünya çapında farklı sektörlere yönelik donanım, yazılım ve internet hizmetleri sunan yenilikçi teknoloji şirketlerine sermaye yatırımı yapan global yatırım kuruluşu Intel Capital, sosyal ticaret alanında Türkiye‘deki önemli şirketlerden Grupanya‘ya ortak oluyor.

Hızlı büyüme potansiyeliyle son dönemde yabancı yatırımcıların dikkatini üzerine çeken Türkiye’de sosyal ticaretin büyümesine destek olmak amacıyla Intel Capital, Grupanya ile 11 Ekim Salı günü stratejik ortaklık anlaşması imzalıyor.

Türkiye’den de Bir Facebook Çıkmasına Az Kaldı


Yatırımlar, ülkemizdeki diğer internet şirketlerine de örnek oluyor.

Toplantıya Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Intel Capital Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Marcin Hejka ve Grupanya CEO’su Esra Sertoğlu’nun katılacağını öğrendik.

Anlaşmaya ait detyayları, toplantıyı yerinde izleyecek olan ShiftDelete.Net kameraları aracılığıyla ekranlarınıza taşıyacağız. Intel Capital‘in son atılımları arasında, 6 Hintli şirkete 20 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor.

:: Türkiye’deki internet şirketlerinin yabancı yatırımcılar
tarafından yatırım almasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son!”

 1. engerex dedi ki:

  1 milyon üyeyi aşan Türk, Rus ürünü Godudu var.

 2. MirAge42 dedi ki:

  Türkiye’den Facebook çıksa bile tutmaz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yatirimlarin miktari belli midir?

 4. OnLT dedi ki:

  Social Network filmi çıktıktan sonra moda oldu bir facebook yaratmak.

" Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Capital’den Grupanya ile Mutlu Son! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "