Okunma

Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği!


27 Ekim 2015 Salı 06:00
Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği!

Günümüzün en çok konuşulan bilim ve teknoloji kesişim noktalarından olan Yapay Zeka, beraberinde sürüklediği birçok tartışmaya rağmen, gelişim sürecine hızla devam ediyor.

Gerektirdiği işlem gücü göz önünde bulundurulduğunda, Yapay Zeka çalışmalarının başlıca ihtiyaçlarından olan veri işleme gücüne, Intel tarafından bir destek geldi.

Yapılan açıklamaya göre Intel, ürettiği çipleri için Yapay Zeka gelişim çalışmalarına yardımcı olacak bilgiler sağlayacak!

Intel, Yapay Zeka’ya destek çıkıyor!

15-10/27/news_1-intel-yapay-zeka-calismalarina-destek-olacak-2015-sdn.jpg

Intel tarafından yeni açıklanan bir habere göre Intel, bünyesine kattığı Saffron Teknoloji ile, Yapay Zeka alanına ciddi destek sağlamaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaların detaylarında Saffron tarafından Yapay Zeka ve insan beyni ile ilgili çok daha detaylı makalelerin yayınlanacağı ve kullanıma sunulacak olan yonga setlerinin datasheet kapsamlarının, Yapay Zeka çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde özelleştirileceği kaydediliyor.

Öte yandan Yapay Zeka çalışmalarına yardımcı nitelikte veri merkezlerinin sağlanacağı da, açıklanan bilgiler arasında dikkat çekenlerden oluyor. Son olarak veri merkezleri ile ilgili açıklama yapan Intel Teknoloji Bölümü Başkanı John Walden, “Büyük veriler, yeteri kadar akıllı ve bağlı olduğu küçük cihazlar üzerinde işlev görebilir” şeklinde bir yorumda da bulundu. Böylece veri merkezlerinin önemini vurgulayan Walden, Yapay Zeka’nın cihazlardan çok, veri merkezlerinde büyüyeceğini de, üstü kapalı olarak öne sürmüş oldu.

:: Intel’in, veri merkezleri ile Yapay Zeka’ya destek vermeye başlayacağı ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ahlaklı kriterleri olması şart

 2. SDN Okuru dedi ki:

  pkk düşmanımızdır .

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yapay zeka gelirse bu sefer insanları ele geçirirse ne olacak :D….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  En büyük düşmanımız yapay zeka değil zekasız insanlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yapay zeka insanligin iki numarali dusmanidir ..bir numarali dusmanimiz uzaylilar.. hazirlanin GİTMİYORUZ..!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gercek olmayan zeka demek yapay zeka fake yani dogal degil uretilmis..gercege benzer..!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yapay zeka nedir

 8. chuppa capruo dedi ki:

  iyi guzel linux ozurlu olmasin da windows alacak para kalmicak onu alinca.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Linux özürlü olmasın zira onu alınca büyük olasılıkla Windows 10 Pro'm uçar lisansı…

" Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Çiplerine, Yapay Zeka Desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "