Okunma

Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı


20 Kasım 2012 Salı 08:01
Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı

Creative‘in işlemci üretimiyle ilgilenen kısmı ZiiLabs, ARM tabanlı güçlü işlemcileriyle tanınıyor. Firmanın güçlü işlemcilerinin maalesef çok tanınmadığı bir gerçek, fakat bu gücü son kullanıcılar pek bilmese de firmalar iyi biliyor.

Intel‘ın grafik tarafında istenilen performansı veremediğni yıllardır biliyoruz. İşlemcilerinin gücünü grafik alanına yansıtamayan firmanın, özellikle mobil alanda gücünü arttırmasının tek yolu grafik gücünü yükseltmek.

Intel, yeni 3D hamleleri için ZiiLabs‘ın İngiltere‘deki iştiraklarından 3DLabs ile 50 Milyon Dolarlık lisans anlaşması yapıldı. Böylece Ziilabs tarafından üretilen işlemci ve 3D grafik işlemcilerindeki teknolojilerden Intel de faydalanabilecek.

Bu anlaşma sadece Intel’in yararlanabileceği bir karar değil. Karşılıklı bilgi alışverişinin ve Intel‘in dev bütçesinin desteğini alacak olan Creative‘in daha başarılı tasarımlar gelecektir.

:: Intel’in yeni hamlesini nasıl buluyorsunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyi haber

" Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, Creative Labs’tan GPU Lisansı Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "