Okunma

Intel Değiştirilebilen Grafiğe Odaklandı


17 Nisan 2009 Cuma 09:00
Intel Değiştirilebilen Grafiğe Odaklandı

Intel tarafından Centrino 2‘de platform tarafından desteklenen ve Nvidia’nın da kendi yonga kümeleriyle sunduğu değiştirilebilir grafik teknolojisi, dizüstü bilgisayarlardaki bağımsız ekran kartlarının, gerektiğinde kapatılarak tümleşik grafik yongasına geçişmesini ve dolayısıyla pil ömrünün uzatılmasını sağlıyor. Intel, 32 nanometre sürecinde ortaya çıkacak olan Calpella platformunda değiştirilebilir grafik konusunda çalışmaya devam edecek.

İşlemcideki Grafik İşlemci

Calpella platformunun farkı, değiştirilebilir grafik konusunda, ayrık ekran kartı kapatıldığında işlemci içine gömülü olan grafik yongasına dönüş yapılması. Bu şekilde, eskiden kuzey köprüsüne tümleşik olan grafik işlemcisi, artık yerini işlemci paketinde bulunan sisteme bırakacak. Kulağa hoş gelmiyor mu?

:: Intel’in tümleşik grafik çözümünden umutlu musunuz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Değiştirilebilen Grafiğe Odaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Değiştirilebilen Grafiğe Odaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Değiştirilebilen Grafiğe Odaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "