Okunma

Intel’den Deprem Zammı


18 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Intel’den Deprem Zammı
Sichuan bölgesinde yaşanan büyük deprem, farklı sektörlerde etkisini gösteriyor. Deprem bölgesinde paketleme ve test birimi bulunan Intel de afet nedeniyle G31, G33 ve 945GC yongalarına zam yapmayı planlıyor. Intel’in üretim binasının etkilenmemiş olmasına rağmen, bölgesel ulaşım ağında büyük sıkıntılar yaşadığı belirtiliyor.

Zam Son Kullanıcıya Yansıyacak mı?

Intel’in masaüstü yonga hacminin %45‘ine denk gelen bu üç yongadan 945GC için toplu satışlarda 15 dolardan 18-19 dolara, G31 için 23 dolardan 25-27 dolara, G33 için de 28 dolardan 31 dolara fiyat artışı bekleniyor. Diğer yandan, Intel’in yaptığı zammın, pazardaki payını kaybetmek istemeyen anakart üreticileri tarafından karşılanacağı ve son kullanıcı fiyatlarına etki etmeyeceği de tahmin ediliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den Deprem Zammı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Deprem Zammı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Deprem Zammı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "