Okunma

Sınıf Arkadaşınız Değişti


11 Ocak 2009 Pazar 09:00
Sınıf Arkadaşınız Değişti

Intel’in CES 2009‘da tanıttığı yeni Classmate PC modeli, döndürülebilir ekranı sayesinde normal dizüstü bilgisayardan kolayca tablet PC formuna getirilebiliyor. Dokunmatik özelliğe de sahip olan ve 180 derece döndürülebilen bu ekran, sınıflardaki etkileşimi ve ortak çalışmaları güçlendirmeyi hedefliyor.

Çocuklara Özel Tasarım

Atom işlemci kullanan döndürülebilir Classmate PC, öncelikle öğrenciler için tasarlandığından, hafif ve darbeye dayanıklı bir yapıya sahip. Klavyesi su geçirmez olan bilgisayar, tablet olarak kullanıldığında “avuçlanmalara” karşı bir kilide sahip. Yani “Classmate PC’ye el basmak” hiçbir anlam ifade etmeyecek.

Dünyadaki 1,3 milyar okul çağındaki çocuğun yalnızca %5’lik bir kesiminin PC ve internet erişimi bulunduğunu belirten Intel yetkilisi Lila Ibrahim, yeni ürünü tanıtırken, Intel’in gelişmekte olan ülkelerde eğitime olan desteğini devam ettireceğinin de altını çiziyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Classmate PC
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sınıf Arkadaşınız Değişti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sınıf Arkadaşınız Değişti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sınıf Arkadaşınız Değişti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "