Okunma

Intel Yonga Setlerine Rötuş


09 Şubat 2009 Pazartesi 22:59
Intel Yonga Setlerine Rötuş

Intel, Nehalem olarak adlandırılan Core i7 işlemcileriyle büyük sükse yaptığı bir gerçek.  Bu işlemciler piyasayı kasıp kavurdular. Ayrıca yakın bir zaman içinde de kendilerine iyi bir yer edinmeyi başardılar. Bu başarı Intel’in önceki işlemci jenerasyonu olan Core 2 işlemcilerinin kaderini belirledi.  Core 2 işlemciler beklenin aksine ömürlerine ömür kattılar. Düşük fiyatlı işlemci denildiğinde herkes onları konuşur oldu. 


G41 cephesinde durumlar biraz daha farklı. Giriş seviyesine
hitap eden
bu yonga setine HDMI
desteği verilecek.

Aldığımız haberlere göre Core 2 Duo ve Core 2 Quad işlemcileri en az 2011 yılına kadar hayatta kalacaklar. Bu işlemcileri hızla gelişen dünyada ayak uydurabilmek için de özellikle G41 ve G43 yonga setlerinde bazı değişiklikler yapılacak. G43 yonga seti oldukça düşük bir fiyat ile piyasaya sürülecek. Daha önce alışık olduğumuz dört adet bellek yuvası yerine sadece iki adet bellek yuvası kullanılacak. Böyle bir değişiklik G43 ile bir üst segment’e hitap eden P45 yonga setinin farkını açacak. Bu da zaten Intel’in istediği bir durum. Çünkü bu sayede P45 yonga setinin satışı da artacak.

:: Ne olacak Core i7 işlemcilerin hali?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Yonga Setlerine Rötuş konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Yonga Setlerine Rötuş ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Yonga Setlerine Rötuş ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "