Okunma

Intel Giderek Büyüyor


08 Haziran 2009 Pazartesi 08:24
Intel Giderek Büyüyor

Intel’in mikro işlemcileri birçok üründe kendine yer buluyor. Firma olabildiğince çok pazara girerek büyüme hedefinden asla vazgeçmiyor. Şirketin işlemci piyasasındaki pazar payı neredeyse %80’e ulaşmış durumda.

Ancak bu durum Intel’in büyüme isteğine engel olmuyor. Şirket en son Wind River adlı yazılım firmasını satın alarak büyümekten vazgeçmeyeceğini kanıtladı. 884 milyon dolarlık teklife hayır diyemeyen Wind River yöneticileri şirketlerini hemen Intel’e sattılar.

 

Sektör analistleri bu satın alma ile birlikte Intel’in akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir cihazlar için donanım ve yazılım platformları yapabilir hale geleceğini söylüyorlar. Wind River’ın bundan sonra Intel’in Yazılım ve Hizmetler Grubu’nun bir parçası olacağı belirtiliyor.

Intel hali hazırda danışmanlık, tıp, depolama, VOIP ve ağ güvenliği alanları için yonga satıyor. Wind River’ın katılımıyla birlikte Intel bu alanlara  başlayacak.

:: Intel’in sürekli büyümesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Giderek Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Giderek Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Giderek Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "