Okunma

Intel Her Şeye Rağmen Ayakta


15 Temmuz 2009 Çarşamba 09:12
Intel Her Şeye Rağmen Ayakta

Tüm dünyada son zamanlarda eknomik durumun ne kadar zorlu olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Böyle şartlar altında aynı doğada olduğu gibi sadece en güçlüler ayakta kalabiliyor. Intel de bunlardan biri.

2009’un ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayan şirketin bu dönemde tam tamına 8 milyar $ gelir elde ettiği belirtildi. Geçtiğimiz çeyrekle karşılaştırıldığında, bu %12‘lik bir artış anlamına geliyor. Ancak geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslanırsa önemli bir düşüş gözlendiğini de söylemek gerek. Şirket, geçtiğimiz yıl aynı dönemde 9,5 milyar $‘lık bir gelir açıklamıştı.

Geçtiğimiz yıl aynı dönem içinde 1,6 milyar $ kar ettiğini açıklayan Intel’in bu sene ise 1 milyar $‘da kaldığı belirtildi. Bunun en önemli sebebi olarak Avrupa Komisyonun şirkete verdiği 1,45 milyar $’lık ceza olduğu belirtiliyor. Intel’in bu cezaya rağmen gelirlerini artırıp, kara geçmesi büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

:: Intel’in zor şartlar altında bile inanılmaz gelir elde etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel Her Şeye Rağmen Ayakta”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Aynı doğada olduğu gibi teknoloji dünyasında da sadece en güçlüler, her şeye rağmen ayakta kalmasını biliyor.

    Altbaşlık yanlış, çünkü doğada en güçlüler değil, bulundukları ortama en iyi ayak uyduranlar ayakta kalma şansı yakalar. Charles Darwin.

" Intel Her Şeye Rağmen Ayakta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Her Şeye Rağmen Ayakta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Her Şeye Rağmen Ayakta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "