Okunma

Intel’in Ki Gücü


24 Mayıs 2008 Cumartesi 21:00
Intel’in Ki Gücü
Intel, 2010 yılında inşaatına başlamayı planladığı yeni fabrikası olan Fab 68‘i Çin’in Dallan bölgesinde kuracak. Doğaya saygı konusunda feng şui felsefesine uyması hedeflenen fabrika tasarımı, hem ürettikleri hem de tasarımıyla çevreye en az zararı vermeyi hedefleyen bir yapı olacak. Bu şekilde belki de feng şui ile güçlenen Intel, doğanın verdiği "ki"yi işlemcilerine daha iyi yansıtabilir.

Enerji Akışı Önemlidir

Değişik dillerde değişik yazılımlara sahip olan ki (qi, chi ve benzeri) genel olarak enerjinin akışı anlamına geliyor. Bu fikirden yola çıkarak, fabrikanın mimari tasarımının doğayla iç içe olması sağlanacak. En basit haliyle, güneşin ve atmosferik koşulların etkisine göre tasarlanacak fabrika ile ısıtma, soğutma ve aydınlatma gibi ihtiyaçlar daha iyi ayarlanabilecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’in Ki Gücü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in Ki Gücü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in Ki Gücü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "