Okunma

Intel: Kriz Bitti


15 Nisan 2009 Çarşamba 08:38
Intel: Kriz Bitti

2009 yılına kazançla başlayan Intel, hisse başına 11 sente tekabul eden 647 milyon dolarlık bir kazanç açıkladı. Bu konuda kendisini küresel mali krizden çabukça sıyıran Intel’e göre kriz bitti. Intel’in CEO’su Paul Otellini, piyasaların dibe vurduğunu ve bu alt sınırın artık geride kaldığını söyledi. Her ne kadar bize iyimser bir tahmin olarak gelen bu açıklamayı doğrulayan şey, Intel’in kendi kazancı oldu. Tabii kârdaki düşüş, görmezden gelinemeyecek kadar büyük. Ortalama işlemci satış fiyatlarındaki düşüş sebebiyle, Intel’in Atom işlemcisinden elde ettiği gelir bile %27 oranında düşüşe uğramış durumda.

 

:: Intel bu durumdaysa diğer teknoloji devleri ne haldedir?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel: Kriz Bitti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel: Kriz Bitti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel: Kriz Bitti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "