Okunma

Intel Merkezinde Patlama


08 Haziran 2011 Çarşamba 18:00
Intel Merkezinde Patlama

Intel bugünlerde bir parça da olsa telaşlı. Amerika’nın Arizona eyaletindeki büyük Intel üretim merkezlerinden birinde tatsız bir olay yaşandı. Atık düzenleme bölümü olduğu açıklanan kısımda ciddi bir patlama meydana geldi. Olay sonrasında önemli derecede zarar ortaya çıktı ve ciddi biçimde yaralanan kişiler oldu.

Neler Oldu?

Intel’den gelen resmi açıklamaya göre, geçtiğimiz günün akşam üstü saatlerinde Arizona merkezli üretim tesisinde, atık düzenleme bölümünde ciddi bir patlama yaşandı. Patlama sonrasında yedi kişi ciddi biçimde yaralanırken, bir kişi de önemli yanıklarla kazayı atlattı. Intel başkan yardımcılarından Josh Walden’ın yaptığı açıklamaya göreyse, halk sağlığını tehdit edecek bir kimyasal salınım ya da benzeri bir durum söz konusu olmadı.

Intel şu aralar kazanın neden ve nasıl meydana geldiği ile ilgili ciddi bir araştırmanın içine girmiş durumda.

:: Kaza neden gerçekleşmiş olabilir?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Intel Merkezinde Patlama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bence bu patlamanın tek sorumlusu AMD BULLDOZER :)))

  2. shiftdelete.net dedi ki:

    [URL=”http://shiftdelete.net/intel-merkezinde-patlama-29987.html”][B]Intel Merkezinde Patlama[/B]

    [/URL]
    Geçtiğimiz gün Intel’in dünya üzerinde çeşitli coğrafi bölgelere ayrılmış üretim merkezlerinin birinden hoş olmayan bir haber geldi.

" Intel Merkezinde Patlama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Merkezinde Patlama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Merkezinde Patlama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "