Okunma

Intel, Ion’la İyi Geçinir mi?


27 Aralık 2008 Cumartesi 15:21
Intel, Ion’la İyi Geçinir mi?

Nvidia, Intel Atom‘un gücünü değerlendirmeyi düşündüğü Ion platformu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Peki Intel, elinde üretim lisansı bulunan Nvidia konusunda ne yapmayı planlıyor? Bilindiği üzere, Intel, platformlarını bütün şekilde ve logosuyla vererek üreticileri kendine çekiyor. Diğer taraftan, Ion konusunda ise saldırgan bir tavır sergilemeyi planlamadığını söyleyen Intel, Nvidia’yla bu konuda iyi geçinecek gibi duruyor.

Ion’da Ne Var?

Nvidia Ion’un en güçlü tarafı üzerinde nispeten doğru düzgün bir grafik işlemcisinin olması. Daha fazla ayrıntı vermek gerekirse, Nvdia’nın GeForce 9400 yongasından bahsediyoruz. Yani, Apple’ın yetersiz gördüğü tümleşik grafik performansı sebebiyle Intel’den Nvidia yongalarına geçmesinin sebebi… Kim bilir, belki Intel Nvidia’ya daha sonra düşman kesilir.

:: Nvidia Ion, Atom’a yeni bir soluk getirecek mi?

Bilgi için: Nvidia
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel, Ion’la İyi Geçinir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, Ion’la İyi Geçinir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, Ion’la İyi Geçinir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "