Okunma

Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması


11 Şubat 2017 Cumartesi 09:43
Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi internete bağlı cihazlarımızı her geçen gün daha fazla kullanıyoruz ve ilişkilerimiz de bu kullanımdan hem olumlu hem de olumsuz olarak etkileniyor.

Intel’den akıllı cihaz kullanımı istatistikleri

Yetişkinlerin evde çevrimiçi olarak geçirdikleri zaman, başkalarıyla yüz yüze geçirdikleri zaman ile hemen hemen aynı (yüzde 38). Ancak katılımcıların yüzde 40’ı, sevgilisiyle baş başayken diğerinin kendi cihazına ondan daha çok ilgi gösterdiğini hissettiğini aktarıyor. Hatta yapılan bu ankete göre, birçok insan için akıllı cihazlarımız ilişkideki diğer kadın/erkek olmaya başladı.

Anketine katılanların üçte biri ise ilk buluşmada, karşısındaki insanın cihaza olan ilgisiyle yarışmak zorunda kaldığını söylemiş.

17-02/11/intel-anket-sdn.png

Cihaz kullanımına dair ölçüler koymak söz konusu olduğunda da fikirler ayrılıyor. Katılımcıların yüzde 45’i beraberken aygıtların kullanımına dair kısıtlama getirmediklerini söylerken; diğer  yüzde 45, bir ortam paylaşılmasına rağmen cihazla çok uğraşıldığı için arkadaşıyla, sevgilisiyle veya ailesinden biriyle tartışma yaşandığını belirtmiş.

İnternete bağlı cihazlar, çiftler arasında küçük sayılabilecek sorunlara neden olsa da, bu durum çiftlerin paylaşmaması gereken şeyleri paylaşmalarına engel olmuyor. Ankete katılan çiftlerin yüzde 30’a yakını sosyal medya hesaplarının şifrelerini, yüzde 28’i kişisel e-posta parolalarını birbiriyle paylaşırken daha da şaşırtıcı olarak katılımcıların yüzde 20’den fazlası çalıştığı yere özel cihazları ve hesapları sevgilileriyle paylaşıyor.

:: Sosyal medya hesaplarınızı sevgiliniz ile paylaşıyor musunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sevgilim yok. Olsa paylaşmazdım zaten bana karışmaya hakkı yok ama ben ona karışırım.

" Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Security’den Sevgililer Günü araştırması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "