Okunma

Intel Soruşturma Başlattı!


08 Mart 2010 Pazartesi 19:09
Intel Soruşturma Başlattı!

Bugün itibariyle sizlere de duyurduğumuz üzere, Newegg isimli bir online alışveriş firmasının sattığı Intel‘in yeni Core i7 işlemcilerinin paketlerinde bir takım sorunlar çıkmıştı.

Newegg‘in sattığı Core i7‘lerin paketlerinin birçoğunun içerisinden metal parçalar çıkmış, kullanıcıların büyük tepkilerini çekmişti. Intel ise bu işin peşini kolay kolay bırakmayacağını net bir tavırla sergiledi.

İşe kaç Core i7 paketinin bu tür hataya sahip olduğunu araştırmak ile başlayan Intel, Core i7 kutularından çıkacak en küçük fazla bir metal parçasını bile hesaba katacak.

Firmanın basına yaptığı açıklamada, birkaç kutuda bu tür hataların olduğu resmi olarak onaylandı. İlk hesaplamalar ise, 300 civarında kutuda bu tür bir hatanın olduğu tespit edilmiş. Intel bu sayının artmasından çekiniyor. Newegg ise savunmasında olayı, “Yanlış paketleme” olarak özetliyor.

:: Sizce Intel, Newegg ile olan ortaklığını bitirmeli mi? AMD bu işi kendi yararına kullanır mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Soruşturma Başlattı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Soruşturma Başlattı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Soruşturma Başlattı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "