Okunma

Intel, TV Platformu Kuracak


13 Mart 2012 Salı 14:30
Intel, TV Platformu Kuracak

Mikroişlemci ve nano üretim konusunda dünya lideri olan Intel, mobil cihazlardan sonra son zamanların popüler konularından WEB TV sektörüne de yatırım yapacak. Intel2012 yılının sonuna dek web tabanlı TV hizmetini yayına sokmayı planlıyor.

Sunulacak WEB TV hizmetinin Intel teknolojisini kullanmasının yanı sıra, ‘Intel’ ismini de kullanması bekleniyor. CEO Paul Otellini, şirketi bilgisayar endüstrisinin ötesine taşıma ve hatta uzun bir zaman diliminde standartları da belirleme konusunda oldukça kararlı gözüküyor.

Akıllı TV tarafındaysa pek çok teknoloji devi şirketin TV kanallarını internete taşımak üzere hazırlık ve yatırımları olduğunu biliyoruz. Intel de bu rüzgarda oluşan ekosistemde söz sahibi olmak amacında.

Intel mobil pazar için geliştirdiği Medfield tabanlı Atom işlemcilerini, Akıllı TV modellerinde de kullanabilir ki büyük ihtimalle öyle olacak.

Google ve Apple gibi dev firmaların da Akıllı TV sektörüne yatırım yapmaları, bu sektörün ne kadar gelecek vaad ettiğini ortaya seriyor.

:: Intel Web TV ve akıllı TV sektöründe başarılı olur mu?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel, TV Platformu Kuracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, TV Platformu Kuracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, TV Platformu Kuracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "