Okunma

Intel ve Ericsson Hırsızlara Karşı


11 Aralık 2008 Perşembe 14:03
Intel ve Ericsson Hırsızlara Karşı

Lenovo‘nun hırsızlığa karşı geliştirdiği önlemi hatırladınız mı? Dizüstü bilgisayarınızın çalınması halinde, bir tek SMS göndererek bilgisayarınızı kullanılmaz hale getirebiliyordunuz. Şimdi Intel ve Ericsson, bu güvenlik sistemini bir adım daha öte götürerek, çalınan bilgisayarınızın yerini de saptıyor. HSPA‘lı Mobil Genişbant Modüllerini Intel’in Anti-Theft teknolojisiyle uyumlu hale getirdiğini açıklayan Ericsson, SMS ile çalınan bilgisayarı kullanılmaz hale getirirken, GPS ile de cihazın yerini saptayabilecek. Sistemin 2009‘un ikinci yarısında son kullanıcıya sunulması bekleniyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Ericsson
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve Ericsson Hırsızlara Karşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve Ericsson Hırsızlara Karşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve Ericsson Hırsızlara Karşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "