Okunma

Intel ve Motorola’nın Başı Dertte


12 Şubat 2010 Cuma 08:00
Intel ve Motorola’nın Başı Dertte

1 Haziran 2009 tarihinde, Paris’ten Rio de Janeiro’ya giden 447 sefer sayılı Air France uçağı Atlas Okyanusu üzerinde düşmüştü.

Bu kazada yaşamını yitirenlerin yakınlarının açtığı dava ABD’nin Kaliforniya eyaletinde görülmeye başladı.

Davalı şirketler arasına Air France, Airbus, Honeywell, Thlaes, Rockwell Collins, Hamilton Sundstrand, General Electric, Goodrixh Corp, Dupon, Judd Wire ve Raychem Co’nun yanı sıra Intel ve Motorola da bulunuyor.

Atlas Okyanusu üzerinde düşen uçakta 228 kişi hayatını kaybetti

Uçakta internet erişimi ne zaman başlıyor?

Okyanusun ortasından mesaj göndermek

Şikayetin sebebi

Intel ve Motorola’ya yöneltilen şikayetlerin sebebi, uçağın ADIRU adı verilen hava atalet veri referansı ve uçuş kontrol bilgisayarının çalışmaması. İddiaya göre ADIRU’nun işlemcileri ve diğer bileşenleri, doğru olmayan verileri sağlıklı bir şekilde filtreleyemeyip, pilotlara hatalı bilgiler verilmesine yol açtılar.

ADIRU’nun işlemcilerini Intel, diğer parçalarını ise Motorola’nın tasarlayıp, ürettiği belirtiliyor.

:: Sizce bu dava nasıl sonuçlanır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve Motorola’nın Başı Dertte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve Motorola’nın Başı Dertte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve Motorola’nın Başı Dertte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "