Okunma

Intel ve NVIDIA’dan Google’a Destek


10 Temmuz 2009 Cuma 07:39
Intel ve NVIDIA’dan Google’a Destek

Intel ve NVIDIA birçok konuda birbirine ters düşüyor olabilir fakat bir konuda görüş birliği içindeler. İki dev firma da, Google’ın Chrome OS‘yi duyurmasından sonra bu projeyi desteklediklerini ve sonuçları merakla beklediklerini açıkladılar.

NVIDIA, Chrome OS’nin netbook ve benzeri ürünlerde daha güçlü grafik hızlandırmaya olanak tanıyacağını düşünüyor. Özellikle Tegra platformu için Chrome OS’nin uygun olabileceğini düşünen NVIDIA yetkilileri Google’ın kendilerine neler sunacağını merakla beklediklerini açıkladı.

Intel ise Chrome OS projesini kamuoyuna duyurulmadan önce bildiklerini ve Google ile daha önce birçok projede olduğu gibi bu projede de beraber çalıştıklarını açıkladı. Google’ın işletim sistemi pazarına girmesinin piyasayı hareketlendireceğini belirten Intel yetkilileri, Google’a bu konuda desteklerinin süreceğini belirttiler.

Birbiriyle bir türlü anlaşamayan donanım devlerinin Chrome OS konusunda görüş birliği yapması hakkında Microsoft ne düşünüyor acaba?

:: Google Chrome OS, Windows’a rakip olabilecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve NVIDIA’dan Google’a Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve NVIDIA’dan Google’a Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve NVIDIA’dan Google’a Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "