Okunma

Intel Yazılımcıları Seviyor


24 Ağustos 2009 Pazartesi 11:00
Intel Yazılımcıları Seviyor

Intel son bir ay içinde iki adet yazılım şirketi satın alarak dikkatleri üzerine çekti. İçinde bulunduğumuz ayın başlarında Cilk adlı programlama dili ve yazılımları, geçen hafta ise Rapidmind adlı yazılım firmasını bünyesine katan Intel’in bu alımları çok çekirdekli işlemcilerin nimetlerinden tam anlamıyla faydalanabilen yazılımlar geliştirmek amacıyla yaptığı beliritiliyor.

Intel’in pazarlama ve satış departmanının başındaki isim olan James Reinders son birkaç yıl içinde birden fazla çekirdeğe sahip işlemcilerin oldukça yaygınlaştığını, ancak bunun sunduğu avantajlardan tam anlamıyla yararlanabilen yazılım sayısının az olduğunu belirterek, yapılan bu alımlarla bu konuda büyük gelişmeler sağlayacaklarını belirtti.

Hem Cilk, hem Rapidmind bu konu üzerinde çalışan firmalar olarak dikkat çekiyorlar. İki firma da birden fazla çekirdeği kullanabilen yazılımlar üzerinde uzmanlar. Paralellik de denilen bu yöntemin uygulanması ile çok çekirdekli işlemcilerimizden daha fazla faydalanmamız mümkün olacak. Intel de bunun önemini bilerek bu yönde yatırımlar yapıyor.

:: Bu alımlardan sonra Intel’den neler bekliyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Yazılımcıları Seviyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Yazılımcıları Seviyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Yazılımcıları Seviyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "