Okunma

Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor


20 Kasım 2012 Salı 06:34
Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor

İşlemci üreticisi Intel, 2005 yılından bu yana kurumun başkanı ve CEO’su olarak başarıyla görev yapan Paul Otellini‘nin emekliliğine hazırlanıyor. Şirkete 1974 yılında giren Otellini, yapılan açıklamaya göre Mayıs 2013‘te emekli olacak.

Intel’in 45 yıllık tarihinde 5. CEO olarak görev yapan Otellini, şirketi yönettiği 7 yıl boyunca hem gelir, hem de kârlılık anlamında rekora koştu. Önümüzdeki Mayıs ayına kadar geçecek 6 ay boyunca, Otellini’nin yerine geçmesi muhtemel olan adayları arayacağı açıklanan Intel yönetim kurulu, yeni CEO’yu hem kurum içinden hem de Intel haricinde adaylar arasından belirleyecek.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/intel-ceo-paul-otellini1336822213.jpg

Paul Otellini, başkanlık ve CEO’luk görevinden emekliye ayrıldıktan sonra da Intel’de danışman olarak hizmet vermeye devam edecek.

:: Otellini’nin yönetiminde Intel sizce nasıl değişti?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hemen cv mi atayım:D

" Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’de Yeni Bir Çağ Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "