Okunma

Intel’den Apple’a Tokat Gibi Cevap


11 Ocak 2011 Salı 05:10
Intel’den Apple’a Tokat Gibi Cevap

2011 yılında herkes Tablet PC ürünlerinden bahsedecek. Bunun en büyük nedeni de Intel.  Las Vegas’da gerçekleşen CES fuarında bombaları üst üste patlatan Intel, bu sene Apple’a hayatı dar edeceğinin sinyallerini önceden veriyor.

Donanım üreticileriyle sıkı bir çalışma içine giren Intel, Netbook’larda kullanılan Atom işlemcisini Tablet PC’de kullanmaya başladı. Microsoft’a baskı yapan Intel, sonunda Windows 7 ve üstü işletim sistemini Tablet PC’lerde kullandı.

HP Slate’i sonunda görme fırsatımız oldu. Üstelik WebOS yerine Windows 7 işletim sistemi ile birlikte.

 CES fuarında daha çok Oak Trail platformlu Tablet PC’ler gördük. Intel Atom Z650 ve Z670 işlemciler kullanılan bu ürünler,  Full HD videoları problemsiz olarak oynatabiliyorlar. Bu ürünlerde bizi şaşırtan en büyük özellik, Windows 7 işletim sisteminde iyi bir performans vermeleri.

 

:: Intel’in bu hamlesi Apple’ı zor durumda bırakacak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den Apple’a Tokat Gibi Cevap konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Apple’a Tokat Gibi Cevap ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Apple’a Tokat Gibi Cevap ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "