Okunma

Intel’den Eğitim Yatırımı


11 Kasım 2013 Pazartesi 07:00
Intel’den Eğitim Yatırımı

Akıllı tahta, tablet bilgisayar gibi teknoloji aygıtları, son yıllarda eğitim kurumlarındaki etki sahasını hızla artıyor. Bu noktada eğitim uygulamaları da gerek masaüstü gerekse mobil işletim sistemleri için her geçen gün daha yoğun şekilde tasarlanarak hem öğrencilerin hem de eğitimcilerin kullanımına sunuluyor.

Eğitim odaklı yazılımlar geliştiren dünyanın en büyük şirketlerinden Kno, Intel tarafından satın alındı. Satın alma bedeli açıklanmazken ABD menşeili Kno; eğitim alanında, masaüstü ve mobil aygıtlar için uygulamalar geliştiren, özellikle dijital ders içerikleri meydana getiren önemli şirketler arasında yer alıyor.

200.000’den fazla interaktif/dijital ders kitabı bulunan Kno, 2009 yılında kurulan ABD/Kaliforniya merkezli bir şirket. Satın alma ile birlikte Kno’nun CEO’su hariç tüm kadrosu Intel bünyesinde görev almaya başlayacak.

Yeni çipler gelebilir

Intel’de Kno arasındaki anlaşmanın sonucu olarak ne tür gelişmeler yaşanacağı ise merakla bekleniyor; ancak ilk beklentiler Kno’nun çok daha yüksek teknolojili dijital içerikler üretmeye başlaması ve Intel’in de eğitimle ilişkili yeni çipler, hatta aygıtlar üretmesi yönünde.

:: Intel’in yeni yatırımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Intel’den Eğitim Yatırımı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    interaktif eğitim önemli ama intel acaba yeni gelir modelleri peşinde mi pek anlamveremedim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    eğitim dijitalleştikçe bu tür satın alımlar artacaktır.

" Intel’den Eğitim Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Eğitim Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Eğitim Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "