Okunma

Intel’den NVIDIA’ya taş


04 Haziran 2009 Perşembe 09:20
Intel’den NVIDIA’ya taş

Intel’in mobil platform grubunun başındaki isim olan Mooly Eden, halen devam eden Computex fuarında NVIDIA hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Firmanın düzenlediği bir sunumdan sonraki soru cevap bölümünde katılımcıların sorularını yanıtlayan Eden, NVIDIA’nın netbook’lar için geliştirdiği ION platformu için “fazla abartılmış ve gereksiz” ifadesini kullandı.

CPU ile GPU’nun performanslarının dengelenmesi fikrine oldukça sıcak baktığını belirten Eden, NVIDIA ION’un abartılı ve aşırı pahalı olduğunu, Intel’in geliştirmekte olduğu Pinetrail platformunun kullanıcılar için daha iyi bir tercih olacağını belirtti.

Computex 2009’u takip edenlerin kafalarını kurcalayan yeni soru ise şu: Intel’in bu konudaki en yetkili ağızlarından birinden gelen bu açıklamalara NVIDIA cephesinden nasıl bir tepki gelecek?

:: Mooly Eden’ın NVIDIA ION hakkındaki görüşlerine katılıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den NVIDIA’ya taş konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den NVIDIA’ya taş ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den NVIDIA’ya taş ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "