Okunma

Intel’e Vergi Kaçırma Suçlaması


07 Nisan 2009 Salı 13:09
Intel’e Vergi Kaçırma Suçlaması

Yüksek vergileriyle ünlü olan Avrupa ülkesi Danimarka, Intel’le arasındaki bir sürtüşmeyle anılıyor. Intel’in Danimarka ofisi, iddialara göre, kendisinden farklı bölgelerdeki dağıtıcılara nispeten düşük fiyatlı mal satarak zarar etmiş gibi gösteriliyor. Bu şekilde, yıl sonunda kâr hanesine eksi rakamlar yazdıran ofisin, vergilerin çok yüksek olduğu Danimarka’da vergi ödemediği iddia ediliyor.

Nasıl Oluyor da Oluyor?

Intel’in Danimarka‘daki yüksek vergilerden kaçmak için öncelikle bir yerel dağıtıcıya yatırım yaptığı, ardından ise bu firmaya dağıtım haklarını çok ucuza bıraktığı iddialar arasında. Danimarka hükümetinin Intel’den istediği para ise vergi ve ceza dahil 651,36 milyon dolar. Bahsi geçen tutarda kaçırılan verginin miktarı 452,33 milyon dolar olarak telaffuz ediliyor ve şimdiye kadar en yüksek vergi kaçırılma olayı olduğu söyleniyor.

:: Danimarka, Intel’in ocağına incir diker mi?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’e Vergi Kaçırma Suçlaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’e Vergi Kaçırma Suçlaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’e Vergi Kaçırma Suçlaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "