Okunma

Intel AB’den Cezayı Yer mi?


23 Nisan 2009 Perşembe 09:02
Intel AB’den Cezayı Yer mi?

Intel’in başı dertte. Avrupa Birliği çapında yapılan bir araştırmanın raporları Brüksel’e ulaşmak üzere ve çıkacak karar göre Intel haksız rekabetten dolayı yüksek miktarlarda ceza ödemek zorunda kalabilir. Yıllar önce AMD tarafından çeşitli ülkelerde başlatılan girişim bugün kısa süre sonra Avrupa Komisyonu‘na sunulacak bir rapor haline gelmiş durumda. Çıkacak karara göre, Intel çalıştığı kuruluşlara rekabeti engelleyici fiyat politikaları uygulamak ve geri ödemeler vermekten hüküm giyebilir.

Benzerleri Mevcut

Eğer Intel suçlu bulunursa, Avrupa Birliği’nin teknoloji devlerine kestiği cezalar açısından bu bir ilk olmayacak. Zamanında Microsoft’a kesilen bir milyar lira civarındaki cezanın yanında, Intel ucuz bile atlatabilir. Tabii en nihayetinde 500 sayfalık çalışmanın merkeze ulaştırılmasıyla yakın zamanda bir karara varılacak ve Intel’e bir fatura kesilip kesilmeyeceğini orada göreceğiz.

:: AB tarafından Intel’e ceza kesilir mi?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel AB’den Cezayı Yer mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    türk telekomda 600 milyon ytl geri ödemeye mecbur tutuldu ne oldu onlardan farkımız işte adelet

" Intel AB’den Cezayı Yer mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel AB’den Cezayı Yer mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel AB’den Cezayı Yer mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "