Okunma

İnternet Devine Yakışmadı


09 Mayıs 2009 Cumartesi 22:10
İnternet Devine Yakışmadı

Türkiye‘nin en çok tıklanan ilk 10 sitesinden biri olan ve uzun zamandır yayın yapan portallarından birinde, çok sayıda korsan yazılım ele geçirildi iddiası, bilişim sektörüne bomba gibi düştü.

İddiaya göre; korsan yazılımla mücadele konusunda akla gelen ilk isim olan BSA tarafından İstanbul‘daki ofise yapılan bu baskında, internet devinde çok sayıda lisanssız yazılım kullanıldığı görüldü.

Firmaya, yüklü miktarda kesilen cezanın yanı sıra tüm korsan yazılımların karşılığında lisans ücreti ödemesi teklifi ile uzlaşma sağlandığı belirtildi.

Resmi Açıklamalar Bekleniyor

Söz konusu şirketin ismi ve kullanılan korsan yazılımların neler olduğu, ShiftDelete.Net editörleri tarafından biliniyor. Ancak, kurumların kendi resmi açıklamaları henüz elimize geçmediği için bu markaları bir süre saklı tutacağız.

:: Korsan yazılıma karşı sizin öneriniz nedir?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “İnternet Devine Yakışmadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  firmalara bsa tarafından fax ve mail yollanıyor şu şu firmalara denetleme yapılmıştır ve şu ürünler lisanssız kullanıldıgı tespit edilmiştir diye .

 2. SDN Okuru dedi ki:

  mynet

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bunu bilmicek ne var MYNEt

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki mynet dedi birisi ( :

 5. SDN Okuru dedi ki:

  sey söylemedin ben söylerim, mozaik efektine ragmen ***** bariz sekilde siritiyor….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  mynet e yazık olmuş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  mynet’in web sitesi :)))

 8. SDN Okuru dedi ki:

  El insaf gerçekten, hem bu sektörden ekmek ye hemde gel korsan yazılım kullan. Portal olmakla profesyonel olunmuyormuş demek.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  abi iyi bir şey değil tabiki

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer habere ait resimdeki siteyse, ben buldum. 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  mynettir ((:

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Resimden anlaşıldığı gibi mynet

" İnternet Devine Yakışmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Devine Yakışmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Devine Yakışmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "