Okunma

İnternet Haberciliğinin Yeni Yüzü


03 Ocak 2011 Pazartesi 09:45
İnternet Haberciliğinin Yeni Yüzü

Gazete sayfalarında başlayan habercilik aşkı, teknolojiyle birlikte farklı platformlara da sıçradı. Radyo ve televizyon derken internetin icadıyla birlikte gazeteciliğin son durağı dijital dünya oldu.

#2011_01_03_Rota_haber.mp4 #

Türkiye’de İnternet Ne Gazeteciliği Ne Durumda?

Ancak internet gibi değişken ve büyük bir ortamda bilinen haberciliğin tanımları da farklılık gösteriyor. Cep telefonu olan herkesin blog ve sosyal ağlar sayesinde haber yapabildiği  bu ortamda gerçek gazetecilerin de değeri daha fazla anlaşılmaya başlandı.

Peki Türkiye‘de büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin geleceği nasıl olacak? Sektörün ne gibi sorunları var? Tüm bu soruları Rotahaber.com Yayın Yönetmeni Ünal Tanık‘a yönelttik.

:: İnternet gazeteciliğini etik buluyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Haberciliğinin Yeni Yüzü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Haberciliğinin Yeni Yüzü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Haberciliğinin Yeni Yüzü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "