Okunma

İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin


08 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin

Yazın en çok karşılaştığımız sıkıntılardan biri de gideceğimiz bölgelerde internetten mahrum kalmamız. Gerçi artık birçok otelde, pansiyonda vb. konaklama yerlerinde internet mevcut fakat kampa gidenler, karavanda kalanlar ne yazık ki hali hazırda bir Wi-Fi hizmetinden yararlanamıyorlar.

Diğer yönden kendi yazlıklarına gidecek olanlar da üç dört haftalık kullanım için tonlarca abonelik ücreti ödemeye pek sıcak bakmıyorlar. Durum böyle olunca ortaya farklı konseptte, farklı çözümler çıkıyor.

Bu çözümlerden biri de TP-LINK’in 3G yönlendiricileri. Bu yönlendiriciler (router) sayesinde 10 kişiye kadar destek veren bir kablosuz ağ oluşturabilir ve evinizin her yerinden rahatlıkla internete girebilirsiniz.

15-06/08/3g-gorsel.jpg

Sim Kart ile Çalışıyor

TP-LINK 3G yönlendiriciler, içlerine 3G özellikli bir SIM kart takılarak kullanılıyor. 3G üzerinden 10 kişi ve/veya 10 cihaz, oluşan ağa bağlanabiliyor ve operatörlerin sunabildiği 3G hızına bağlı olarak 21.6Mbps indirme ve 5.76Mbps yükleme hızlarına ulaşabiliyor.

Çok küçük boyutları ve şık tasarımları ile her yere kolaylıkla taşınabilen bu ürünler, aynı zamanda modeline göre 7-26 saat şarj edilmeden çalışabiliyorlar. Daha sonra tekrar şarj edilebilen ürünler, sürekli hareket halinde olunan yaz aylarının yanı sıra sık seyahat edenler için de uygun bir yol arkadaşı niteliğindeler.

:: Yazlıkta nasıl bir internet bağlantısı tercih ediyorsunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Eğer kotanızı doldurduysanız, Türkiye'de 3g internet fiyatları: "1mb internet 1litre benzine eş***** 100mb kota aşım ücreti ile 100 litre benzin alabiliyorsunuz. Ne güzel memleket. Ülkemizde 3g internet fiyatları, "paket aşımına açık olduğu zaman", aynen kablo sistemli internet fiyatları gibi absürd ve uçuk fiyatlardadır. Umarım SpaceX firması (Elon Musk) bir gün, uzaydan bedava/ucuz internet projesini gerçekleştirir de; ülkemizdeki o güzel! internet servisi sağlayan firmalar ne yapacaklarını şaşırırlar. Ayrıca; düşünsenize bu alet üzerinden akıllı telefonunuz ile wifi bağlantısı kurdunuz. Otomatik program güncellemeyi kapatmayı da unuttunuz o anda. Birçok program zaten zırt-pırt güncelleme alıyor. (Günümüzde, telefonlardaki programlar genelde 10mb-50mb aralıklarındalar.) Hoop kotanız doldu… geçmiş olsun… değil 10 kişi… 1 kişi bile bu aleti kullanamaz o anda. (Zenginlere lafım yok. Zaten, onlara çerez parası bu tür şeyler.) Ayrıca 4g gelince ucuzlar diye ümit eden insanlara, gelecekten haberler diyeyim… 6G bağlantı gelecek… 1TBit hıza erişeceğiz.. ve meşhur bir internet servisi sağlayan şebeke firmasının reklamı.. "Eveeett… BilmemNeCell ile sizi uçuruyoruz… Tammm tamınaaa 1TBit hızzzz… tarifelerimiz ise harika.. tam sizler için… 4GB kota 1Tbit'e kadar hız.. sadece 49 TL… :)))) Ağlanacak halimize gülüyorum ama kusura bakmayın.. 49TL ve 4GB gibi terimler yıllardır devam eden kalıplardır ama olacağı böyle…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    internet fiyatları cepten çok pahalı aman kalsın 4 g 😀 nyse şaka maka 4g gelince ucuzlar inşallah

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Tabiiiiii 3G sudan ucuz ülkemizde doya doya kullanırız 🙂

" İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Keyfiniz Yazlıkta da Devam Etsin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "