Okunma

Internet Kullananlar Daha Romantik


27 Temmuz 2009 Pazartesi 14:05
Internet Kullananlar Daha Romantik

Doritos, Türkiye genelinde “Kanka mı? Sevgili mi?” sorusuyla başlattığı kampanya, Türk gençlerinin kankalarını sevgililerine tercih ettiklerini ortaya çıkardı.

Hem internet üzerinden hem de SMS ile sürdürülen ve 1 milyona yakın oyun kullanıldığı kampanyada gençler, sevgilileri yerine yakın dost olarak adlandırdıkları “Kanka“larını seçtiler.

 

Araştırmada, “Kanka” diyenler yüzde 54’lük oy oranıyla “Sevgili” diyenleri geride bıraktı. Sevgili diyenler ise yüzde 46’lık oy oranında kaldı.

 

Gençler tarafından büyük ilgi gören araştırma başka ilginç sonuçlar da ortaya koydu. Buna göre internet üzerinden oy kullanan gençlerin yüzde 51’i “Sevgili” dedi. Ancak bu oran genel toplamda “Kanka” diyenlerin sayısını geçemedi. Ayrıca yine internet üzerinden oylamaya katılan kadınların yüzde 49’u “Kanka” derken yüzde 51’i “Sevgili“yi seçti. Erkeklerin ise yüzde 40’ı “Kanka“, yüzde 60’ı “Sevgili” seçiminde bulundu.

:: Kanka mı, sevgili mi yoksa Adriana mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Internet Kullananlar Daha Romantik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sevgili dediğimiz varlık adriana gibi birşeyse sevgiliyi seçerim tabiki 🙂

" Internet Kullananlar Daha Romantik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Internet Kullananlar Daha Romantik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Internet Kullananlar Daha Romantik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "