Okunma

İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın


16 Temmuz 2019 Salı 13:30
İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın

Dünya değişiyor. Her geçen gün yeni trendler ortaya çıkıyor. Bundan on yıl önce çok popüler olan birçok yeniliğin adından günümüzde hiç söz edilmiyor bile. Kendini yenileyenler arasında internet sitelerinin tasarımlarını da saymak mümkün. Neredeyse tüm internet siteleri, tasarımlarını kullanıcı dostu ve yenilikçi bir şekilde elden geçiriyor. Peki, tasarımlar her geçen gün değişirken, geçmiş unutuluyor mu? Aslında cevap evet. Ancak, geçmişten günümüze internet sitelerinin değişimine yakından bakmak mümkün. Günümüzde değişen tasarım anlayışı ve trendi, internet sitelerinin değişimi noktasında da önemli bir rol oynadı. İstediğiniz internet sitesinin eski halini görebileceğiniz bir internet arşivi, sizi keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarabilir.

İnternet sitelerinin değişimi : maziye yolculuk yapın!

İnternetin çıkışından bu yana değişen kullanıcı arayüz tasarımı ve kullanıcı deneyimi anlayışı, internet sitelerinin arayüzlerinde de doğrudan bir değişime yol açtı. Sizin de istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bu sitede, sizi ShiftDelete’in geçmişine yönelik bir gezintiye çıkartalım.

2005

2006

2009

2010

2011

2015

2016

2017

Güncel

Peki siz nasıl yaparsınız?

Sizde istediğiniz internet sitesinin geçmişine ulaşmak isterseniz, buraya tıklayıp Web Archive’e ulaşabilirsiniz. İstediğiniz sitenin adını yazdıktan sonra karşınıza çıkacak alandan tarih seçebilir, ardından geçmişe doğru derin bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Peki siz ShiftDelete.Net’in tasarım geçmişi ve ilerleyişi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın”

 1. Anonim dedi ki:

  bir değişiklik vakti daha geliyor bence yavaş yavaş tasarımlar olsun felan

 2. Anonim dedi ki:

  shiftdelete.net eskiden yapmış oldugunuz nasıl yapılır diye flash videolarınız vardı. Format atmayı ve başka bir çok işlemi sizin sayenizde öğrenmiştim. 2006-2007 di sanırım

 3. insanimsi dedi ki:

  İnsanın maymundan evrilişi gibi bir arayüz ilerlemesi 😀

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İlk resim hariç hepsini biliyorum

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok yazı az görselden. Neredeyse tamamiyle görsele bir geçiş. Neredeyse yazı yok. 🙂 İnternet hızlarının yükselmesi.

" İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet sitelerinin değişimi: Maziye yolculuk yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "