Okunma

İnternet Teröristleri


08 Temmuz 2005 Cuma 14:00
İnternet Teröristleri

Kullanıcıların e-posta adreslerine yollanan “TERROR HITS LONDON” konulu mesajı açtığınızda CNN tarafından hazırlanmış gibi bir newsletter buluyorsunuz. Buraya kadar herşey normal. Kullanıcılar için daha tehlikeli olan durum ise gelen postanın eki.

Postanın ekinde amatör kameramanlar tarafından çekildiği iddia edilen görüntülerin yer aldığı söyleniyor. Ekteki dosyayı açmaya çalıştığınızda ise internette sörf yapmak için kullandığınız bilgisayarınız artık bir spam makinesi haline dönüşüyor.

Uzmanlar bu mesajların henüz çok yaygın olmadığını ama bu durumdan zarar görenlerin de sayısının az olmadığını vurguluyorlar.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Teröristleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Teröristleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Teröristleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "