Okunma

İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek


31 Ağustos 2013 Cumartesi 17:00
İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek

Takvimlerimizden banka hesaplarımıza, alışverişlerimizden sosyal yaşantımıza kadar her şey çevrimiçi. Her geçen gün daha fazla sayıda kişi internetteki yerini alıyor.

Internetserviceproviders.com sitesinin son araştırması, 2006 yılından günümüze internet kullanıcı sayısının iki katından fazla arttığını gösteriyor. Hali hazırda, dünya çapında 2.4 milyar internet kullanıcısı bulunuyor. Bu yılın sonuna kadar rakam 2.7 milyara ulaşmış olacak. Bir başka değişle, dünya nüfusunun yüzde 39’u internete taşınmış olacak.

Tahminlere göre bu sayı yakın gelecekte daha da artacak. 2017 yılına kadar 1 milyar yeni kullanıcının internette yerini alması bekleniyor. Bu tarihe kadar dünya çapında hanelerin yüzde yüzde 41’inde internet erişimi sağlanacak. Yeni kullanıcıların ağırlıklı olarak Asya-Pasifik ülkelerinden gelmesi bekleniyor. En büyük katkıyı gelişen pazarlar Çin, Endonezya ve Hindistan sağlayacak.

Mobil erişimin payı da her geçen gün artıyor. Sadece 2012 yılının son çeyreğinde 207 milyon yeni akıllı telefon satıldı. Bu rakam dünyanın en fazla nüfusa sahip beşinci ülkesi Brezilya’da yaşayan insan sayısından daha fazla. 2014 yılı ile birlikte mobil web taramanın, masaüstünü geride bırakacağı tahmin ediliyor.

:: İnternet kullanıcı sayısı artışının etkisi sizce olumlu mu olumsuz mu?
 
 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek”

 1. batman53 dedi ki:

  1 milyar kişi piyasa büyüdü. Yakında televizyon sektörü son bulacak.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  merhabalar siteye uye oldum ancak uyeligimi aktiflestiremiyorum yardimalrinizi bekliyorum nick: Rangys

 3. -Hewal- dedi ki:

  Ergenler yeterince sıkıntı zaten bir de Yeni nesil eklenince görün siz youtube ve facebook saçma küfürlü yorumlarını internet buysa durdurun inecek var.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hindistanla çinin nüfsu patlama yapacak desenize

 5. POWERBLACK dedi ki:

  bomba felan atmak lazim yok etmek lazim onlari girmesinler zaten sunucular yogun ilerde sıkıntı çikacak(şaka)

" İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet’e 1 Milyar Kişi Eklenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "