Okunma

İnternete saldıranlar ergenlermiş!


27 Ekim 2016 Perşembe 06:00
İnternete saldıranlar ergenlermiş!

Gençlik güzel şey ama bazen sorumsuz davranmak isteyen gençler bir araya gelince, bütün dünyayı sarsan sorunlara neden olabiliyorlar.

21 Ekim günü tüm dünyada hissedilen ve ABD’ye 7 milyar dolar zarar veren dev DDoS saldırısı, ABD ve Rusya arasında yaşanan ve sonu 3. Dünya Savaşı’na gidecek gerginliğin bir sonucu olarak değerlendirilmişti.

Rus Hacker’ların Batı’nın internet servislerine saldırdığı veya daha büyük saldırılar için küçük bir deneme yaptıkları düşünülmüştü.

Bu saldırı için IoT cihazlarının kullanılması da onu dünyada bir ilk yapmıştı.

Ergenler klavye başında atar yapmış!

Güvenlik firması Flashpoint ise bunun devlet destekli siber orduların bir saldırısı olmayabileceğinin altını çiziyor. 

Flashpoint’in araştırmalarına göre saldırının arkasında kendilerini gösterip hava atmak isteyen “ergen” hackerlar yer alıyor.

Firmanın araştırmasına göre bu saldırıyı gerçekleştiren meçhul yapı, daha önce de aynı alt yapıyı kullanarak küçük çaplı bir operasyonla, çok iyi bilinen bir oyun servisine saldırmış, ancak başarılı olamamış.

Bu veri, onların 3. Dünya Savaşı’nın akıncıları olabilecek devlet destekli hackerlar olma ihtimalini azaltıyor.

Aksine karşımızdakilerin, “her şeye sinirlenen atarlı ergenler” olma ihtimalinin yükseldiğinin altını çizen Flashpoint, güçlerini deneyen bu yeni grubun birkaç seneye kadar hem yaşça hem de imkanlar anlamında büyüyerek Anonymous gibi aktivist bir gruba dönüşebileceğini vurguluyor.

Diğer bir deyişle, dünyanın nur topu gibi yeni bir ergen hacker grubu olmuş olabilir.

:: Sizce bu yeni hacker grubu, yeni saldırılar deneyecek mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “İnternete saldıranlar ergenlermiş!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ergenler bile bunu başarabiliyorsa sistemleri hiç bir halta yaramaz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Klavye başında DDOS yapacağınıza, kötü günleriniz için bir DOST yapın! Efendi olun! Adam olun lan!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm internete veletler sızdı ve ddos yapmayı öğrendi. ***** dışında tûm siteleri hackleyebilirler dikkat edin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Aslinda olay kimin yaptigi degildi ama ***** tane editor yazisi okudugumu hatirlaniyorum ama bir tanesinin bile içi dolu değ***** gidin üç beş çevirmen katın kadroya çeviri haber yayıncılığı yapın ya da 5/10 haber yazisinin icerisinden bilgilendirici bolumleri alip duzenleyin yayinlayin. *****

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Apaçiler demek

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hemen tepelerine binin, liselerine geri gönderin.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  mutlaka destekleyen büyük ordular vardır arkasında ergenlerin tek başına bu kadar sorumluluğu alacak halleri yok bence belki onların yaşlarının küçüklüğünden yararlanmak da istebilrler

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ergenler için içerik üretip ergenleri aşağılamanız çok şeker

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ***** izleyip izleyip gaza geliyorlar başka ne olacak ki. ddos yapmak demek şerefsizlik demektir. ddos bir hacker işi değil zaten ergen işidir. bana verecekler o veletleri ıslak odunla sabaha kadar döverim !

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalık. Gündemi değiştirmek istiyorlar sadece.

" İnternete saldıranlar ergenlermiş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternete saldıranlar ergenlermiş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternete saldıranlar ergenlermiş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "