Okunma

Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle!


12 Mart 2019 Salı 14:34
Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle!

Google tarafından bugün yayınlanan Doodle, aslında çok özel bir anı işaret ediyor. World Wibe Web ya da hepimizin bildiği kısaltmasıyla (www) bugün otuzuncu yaşına girdi. İnternetin otuzuncu yaşının kutlandığı bugün, Google tarafından da nostaljik bir Doodle ile anıldı. World Wide Web ve internetin otuzuncu yılına özel Doodle ve dahası haberimizde!

Google internetin otuzuncu yılına özel Doodle yayınladı!

World Wide Web, internet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. World Wide Web’in kuruluşu, parçacık deneyleri ile tanıdığımız CERN‘e dayanıyor. Her ne kadar günümüzde parçacık deneyleri ile bilinse de, www CERN’de doğan bir hamle. 12 Mart 1989 tarihinde hayatımıza giren www, 20 Aralık 1990 tarihinde yayınlanan ilk web sitesinin kurulmasıyla birlikte, herkese açık bir yapı oldu.

internetin otuzuncu yılına

Özel ve anlamlı günleri sıklıkla anan Google, internetin otuzuncu yılına özel bir Doodle çalışması yapmayı da unutmadı. Yaptığı çalışmada nostaljik görüntüler kullanan Google, kablolu bağlantıyı da görüntüye eklemeyi unutmamış. Bununla birlikte Doodle’a tıkladığını taktirde, karşınıza World Wibe Web terimi ile ilgili açıklamalar çıkmakta.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle!”

  1. Anonim dedi ki:

    world wide olmasın bak hava olmasın

" Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan internetin otuzuncu yılına özel Doodle! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "