Okunma

İnternetin Saati Var mı?


04 Eylül 2009 Cuma 12:10
İnternetin Saati Var mı?

Yapılan araştırmalar, internette en fazla aktivitenin olduğu saati gece 11.00 EST(bize göre sabah 6.00) olarak belirledi. Chelmsford adlı internet güvenlik firmasının Kuzey Amerika‘yı kapsayacak şekilde yaptığı araştırma sonucu, öğleden sonra 4.00‘te iş ve okul sayesinde küçük bir yükselme yaşandığı, fakat insanların bu saatten sonra evlerine döndükleri için internetin oldukça tenhalaştığı belirlendi.

Videoları İnternette İzliyoruz

Akşam saat 8.00 civarı tekrar artışa geçen internet trafiği, gece saat 2.00’de bile gayet aktif halde devam ediyor. Televizyonlar, prime-time olarak bilinen zaman dilimini internete kaptırmış görünüyor. Zira Amerikalılar bu sırada hem YouTube‘dan hem de yetişkinlere yönelik sitelerden video izliyor.

İkinci sırayı ise saat online video oyunları alıyor. Elbette bunda, araştırmanın yapıldığı ayın temmuz olması ve yaz tatilinde gençlerle çocukların oyunlara abanmasının da etkisi olabilir.

:: Siz en çok hangi saatlerde interneti kullanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternetin Saati Var mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    24 saat…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sabah 8:00 -8:30 arası türkiyede ogundur bence ,kendimden biliyorum :))

" İnternetin Saati Var mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetin Saati Var mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetin Saati Var mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "