Okunma

İnternette Sinir Olduklarımız


15 Şubat 2010 Pazartesi 20:29
İnternette Sinir Olduklarımız

Günlük hayata iyiden iyiye dahil olan İnternet, son yıllarda kullanım alanını bir hayli genişletti. Artık yemeklerimizi bile İnternet üzerinden sipariş edebiliyoruz. Bu oluşan sanal dünyada birçok farklı kullanım imkanına sahibiz. Peki bunun hiç mi dezavantajı yok? Tabii ki var.

İnternetin dezavantajlarının yanında bir de rutine bağlayıp kullanıcının sinirini bozan yönleri de var. Bu sinir bozucu özellikler eminiz ki bir şekilde sizin de dikkatinizi çekmiştir.

Gelin bir de bizim dikkatimizi çeken sinir bozucu özelliklere göz atın ve sizin de sinirinizi bozuyor mu inceleyin.

Şifre Unutma

Artık birçok internet sitesi üyelik gerektiriyor. Her siteye üye olurken bir de şifre oluşturmamız gerekiyor. Her site için ayrı ayrı şifre oluşturmak gibi bir güvenlik önlemi alırsak, bu sefer bütün şifreleri unutmamak için bir yere kaydetmemiz gerekiyor.

Bu sefer de kaydettiğimiz şifrelerin bulunduğu dökümanın güvenliğini düşünmemiz gerekiyor. Bu olaylar zinciri esnasında ise sinirlerimiz harap olabiliyor.

Bu sorundan kaçmak için, tüm şifreleri aynı ya da benzer yapabiliriz. Fakat bu sefer de güvenlik sorunları artıyor. Bu da, başlı başına bir sıkıntı oluşturuyor…

Üyelik Aktivasyonu

Yine birçok siteye üye olmak ile ilgili bir sorunla karşı karşıyayız. Bildiğiniz gibi, birçok site üye alırken, aktivasyon mail‘i yolluyor ve bu linke tıklayarak, üyeliğinizi onaylamanızı istiyor. Bunun sebebi ise, birtakım bot’ların siteye üye olup veritabanını meşgul etmemesi.

Ne var ki her defasında elektronik posta hesabımızı açıp üyelik işlemini tamamlamak sinirleri bozabiliyor. Aynı şekilde, kimi sistemlerde aktivasyon mail’i gelmeyebiliyor. Bunun için tekrar üye olmanız gerekebiliyor. Bu da, ayrı bir sinir bozulma sebebi.

Sosyal Ağ Kaosu

Site bolluğu ile ilgili bir diğer sinir bozucu nokta ise, şüphesiz ki son yıllarda sayıları hızla artan sosyal ağ siteleri. Twitter, Facebook, FriendFeed, Deviantart, MySpace, Last.FM, Tumblr, Yahoo Meme derken şimdi de Google Buzz çıktı.

Her sosyal ağ sitesine üye olmak başlı başına bir çılgınlık. Hepsinin yönetimini yapmak, günlük kontrol etmek gibi işler artık rutin haline geliyor ve sinirleri yıpratabiliyor.

Tıkanan Videolar

İnternetten video izlemek artık son derece popüler bir hale geldi. Bu popülerlik kimi zaman sıkıntıya dönülebiliyor. Zira kimi zaman sunucuya yüklenildiğinde, videoların yüklenmesi için uzun süreler gerekebiliyor. Bu da videonun akıcı bir şekilde izlenmesini engelliyor.

:: Sizin sinir olduğunuz detaylar nelerdir?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnternette Sinir Olduklarımız”

  1. Semih Yazici dedi ki:

    Facebook connect en güzeli o yüzden.

" İnternette Sinir Olduklarımız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Sinir Olduklarımız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Sinir Olduklarımız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "