Okunma

Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı!


05 Ekim 2018 Cuma 13:45
Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı!

Sosyal medyanın gündeminde oldukça şaşırtıcı bir olay var. Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol Başkanı Hongwei Meng‘in kaybolduğu gerekçesiyle Fransa polisinin soruşturma başlatması kısa süre içerisinde sosyal medyada yayıldı.

29 Eylül tarihinde Fransa’dan Çin’e giden 64 yaşındaki Interpol Başkanı Hongwei Meng’den o günden bu yana haber alınamadı. Interpol’un genel merkezinin de bulunduğu Fransa / Lyon’da yaşayan başkanı bulmak için harekete geçildi.

Interpol Başkanı Hongwei Meng Kimdir?

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Meng, 2016 yılı Kasım ayında Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen 85. Interpol Genel Kurulu Toplantısı’nda Interpol’ün yeni başkanı seçilmişti. Böylece teşkilatın başına ilk defa Çinli geçerken, 2020’ye kadar başkanlık görevi yapacak.

Hongwei Meng Kimdir?

Interpol nedir?

1923 yılında uluslararası polis işbirliği sağlamak amacıyla kurulan ve 1954 yılından önce “Uluslararası Polis Komisyonu” olarak tanınan Interpol, günümüzde Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı olarak adlandırılmaktadır.

Birleşmiş Milletler’den sonra, dünyanın ikinci büyük uluslararası örgütü olan Interpol şu anda 190 ülkeyi kapsamakta. Üye ülkeler tarafından yılda yaklaşık 30 milyon Euro’luk katkı ile finanse edilen teşklilatın merkezi Fransa / Lyon’da.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Ben de Medipol başkanı kaybolmuş diye okudum haberi, Allah affetsin artık 🙂

" Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Interpol başkanı kayboldu! Sosyal medya karıştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "